'

Martina a Roman Markovi
Polánky nad Dědinou 109
Třebechovice pod Orebem
503 46

mobil:
777 716 782 - Marková
777 637 073 - Marek

info@playpanels.cz

zajímám se o novinky:
také nás najdete:
Facebook
Fler
Marek - Marková
Pinterest
Počet návštěv: 41422
©2010, Petr Bláha

Galerie

| 1-10 | 11-14 |

 » - Letem světem pro ZŠ Mozaika v Rychnově nad Kněžnou
ZŠ Mozaika Rychnov nad Kněžnou

Rok 2018 jsme započali výrobou herny pro dětskou skupinu Kamínek při ZŠ Mozaika v RK. Jednalo se o herní prvek-domeček se skluzavkou a na něho navazující herní panely. Panely fungují jako brána, která může být otevřena nebo se zavře a rozdělí učebnu na dva oddělené prostory. Jsme rádi, že jsou děti i paní učitelky nadšeny a těšíme se na další spolupráci.

 » - Jupiter a Saturn
Sluneční soustava - model pro ZŠ, SŠ a MŠ Štefánikova HK

Model Sluneční soustavy pro ZŠ Štefánikova - škola pro děti s vadami sluchu. Jednotlivé panely obsahují grafické znaky základních informací o planetách Sluneční soustavy a modely planet umístěné na osách.

 » - Návrh - herní panel CIRKUS
Galerie Šantovka - Olomouc

V září 2014 jsme připravili a realizovali dekorační panel s herními prvky pro obchodní centrum Galerie Šantovka v Olomouci. Velikost panelu byla 6m x 1,2m. Investor si vybral ze tří předložených návrhů panel s tématem CIRKUS. Základem panelu jsou bukové překližkové desky ukotvené na masivní konstrukci ze smrkových hranolků. Panel je doplněn herními prvky jako jsou například kuželky, otočný labyrint, nebo tahací panák. Všechny prvky jsou vyrobeny a zakryty tak, aby nebyly odnímatelné a nedošlo ke zcizení s ohledem na jejich umístění ve veřejném prostoru. Z toho důvodu je umístěno ovládání herních prvků v prostoru za penelem. Od 3.10. 2014 slouží panel dětským návštěvníkům Šantovky.

 » - Herní prvky - barevné variace 1
Cook Look Hradec Králové - herna

Ve spolupráci s majitelem kavárny Cook Look v Hradci Králové a Ing. arch. Maxmiliánem Vlčkem jsme připravili návrhy herních prvků pro prostory kavárny s dětským koutkem. Zajímavostí tohoto návrhu je jeho abstraktní pojetí a umístění herních prvků na masivních velkoplošných dveřích. Výhodou je možnost umístění mechanismů v meziprostoru dveří. S realizací návrhu je předběžně počítáno na podzim 2014.

 » - Nastěnný herní panel - realizace
Krkonošské muzeum Vrchlabí - Expozice výroby plátna

I tento nástěnný herní panel také vznikl v rámci projektu VIA FABRILIS a zachycuje jednoduchou formou jednotlivé postupy při výrobě lněného plátna. Od zasazení lněného semínka, zpracování lnu až po utkání plátna. Maskoty této expozice jsou dvě postavičky, Mařenka a Toník. Postavičky byly navrženy a zpracovány tak, aby byli nejen průvodci expozicí, ale aby se mohli stát i jednoduchými suvenýry a to třeba jako přívěšky na klíče, nebo jako potištěné plátno, které se dá jednoduše sešít i vycpat a děti si tak mohou sami vyrobit hračku, která se stane stálou upomínkou na návštěvu muzea.

 » - Herní prvek - Muzum řemesel Vrchlabí
Krkonošské muzem Vrchlabí - projekt VIA FABRILIS, herní prvek přibližující tradiční řemesla

Krkonošské muzeum Vrchlabí nás oslovilo se žádostí zda bychom pro jejich Muzeum řemesel, v rámci projektu VIA FABRILIS, připravili herní prvek přibližujicí formou hry tradiční krkonošská řemesla. Na projektu nas zaujalo nejen vytvoření herních panelů s tímto zadáním, ale hlavně interaktivní propojení herních panelů s klasickou muzejní expozicí a možnost vytvoření programů, například s pomocí pracovních listů, pro různé zájmové a věkové skupiny dětských návštěvníku. Naše koncepce vedení muzea zaujal a oba herní prvky byly instalovány v únoru roku 2014. V expozici řemesel se jedná o prostorové herní panely umístěné na samonosné konstrukci, podobou připomínající klasické lidové skříně z dané oblasti s čelně umístěným sestavovacím betlémem a výsuvnými postraními křídly. Na každém z nich jsou pak umístěny jednotlivé herní prvky se vztahem k řemeslům a tradicím v dané lokalitě.

 » - Herní panel ZOO - detail herních prvků, levá strana
Herní panel ZOO - Obchodní centrum NISA, Liberec

Vedení OC NISA v Liberci nás oslovilo s žádostí o vytvoření návrhu a realizaci herního panelu do restaurace ve vestibulu obchodnho centra. Zaujal je náš návrh panelu pro MŠ v HK s motivem ZOO. A jako sponzoři Liberecké ZOO se rozhodli pro stejný námět. Novinkou pro nás bylo navrhování herních prvků do komerčního prostoru. Připravili jsme prvky tak, aby nebyly odnímatelné a odolaly zvýšené zátěži. Všechny mechanismy jsme schovali do prostoru za panelem. Po půl roce jsme znovu obchodní centrum navštívili a byli jsme spokojeni, že je panel zcela vpořádku, slouží a zvládá nápor dětských návštěvníků bez úhony.

 » - Herna ZOO - detail panelu se sobem
ZŠ, SŠ a MŠ Štefánikova, HK - ZOO

Třetí herna realizovaná pro ZŠ, SŠ a MŠ Štefánikova v Hradeci Králové měla za námět zvířata v ZOO. Jedná se o dva panely, každý pak rozdělený na dvě části. Jeden na savanu a poušť, druhý pak na džungli a severní oblasti. Od stropu učebny je spuštěn výtvarně pojatý rozcestník a v rohu třídy je vytvořena jeskyně ze speciálně navrženého systému policové stěny s textilním zastřešením zavěšeným na kovových nosnících a polštářů ve tvaru kamenů.

 » - Herní panel - Moře
ZŠ, SŠ a MŠ Štefánikova, HK - herna Moře

Moře je další hernou realizovanou ve školce pro neslyšící děti. Skládá se z jednoho centrálního panelu a z druhého menšího na protější straně. Herní prvky jsou zaměřeny především na rozvoj zraku. Součástí herny je i dřevěná chýše. Na lanku nad panelem jsou umístěny souhvězdí z textilu.

 » - Herna Les - pohled na centrální panel a plastika stromu
ZŠ, SŠ a MŠ Štefánikova, HK - herna Les

Ve spolupráci s Ing. arch. H. Dařbujánovou jsme realizovali tři herny pro neslyšící děti. První z nich byla na téma lesa a herní prvky byly zaměřeny na hmat a rozvoj motoriky. Centrální panel byl ve středu doplněn otočným kolem. V herně byly ještě další menší dekorační panely a centrální plastika stromu. Nad hlavním panelem je umístěno lanko na zavěšení textilních výukových pomůcek.

| 1-10 | 11-14 |